Jiřík to dokázal – 1.1.2017

Minulý rok dostal Jiřík k Vánocům poukaz do HASS Hroby s.r.o., aby si tam koupil nějaké oblečení na ryby. Poukaz měl platnost do dubna, a jak je Jiříkovým zvykem, šel ho uplatnit den před expirací. Rozhodl se pro maskáčovou bundu, vzor 95 s odnímatelnou vložkou (tu si musel dokoupit, protože nebyla součástí bundy) a po dlouhém rozmýšlení usoudil, že by nebylo špatné si k ní koupit ještě kalhoty, ve stejném vzoru, aby mu to pěkně ladilo. Mno, ale samozřejmě se to neobešlo bez komplikací. Pani prodavačka bystrým okem zkoukla Hujerovu postavu, pak šáhla do poličky a vytáhla jediné, maskáčové kalhoty, vzor 95. Jiřík se v kabince do nich nasoukal, ale k jeho zděšení mu nešli zapnout na poslední knoflík. Zatáhl tedy pupek, co nejvíce to šlo a ta prokletá věc nakonec zajela do dirky. Vypadalo to, jako by kalhoty měli každou chvíli explodovat. Bohužel mu paní prodavačka řekla, že větší číslo nemá. Hujer vůbec nevěděl, co bude dělat. On ty kalhoty chtěl a ony ho očividně také chtěli. Byl v zoufalé situaci a tak se uchýlil k zoufalému řešení. Došel k pultu a řekli, že si kalhoty vezme a zhubne do nich. Pani prodavačka v tu chvíli ani nevěděla, co má říct, protože na Jiříka koukala s otevřenou pusou. 

Na něco takového se člověk musí připravit, což u Jiříka trvalo asi měsíc a půl. Určil si, že do konce roku (2016) se dostane na devadesát kg. Byl to rozumný cíl, vzhledem k tomu, že měl devadesát čtyři kg a sedm měsíců na splnění úmyslu. Po prvním měsíci, vlezl na váhu a s potěšením zjistil, že display ukazuje číslici devadesát, což byl cíl, který se Jiříkovi povedlo splnit už za jeden měsíc, místo sedmy. Byl motivován a nic mu nebránilo v tom, aby svůj původní záměr upravil na osmdesát pět kg do konce roku. Maskáčové kalhoty, do kterých se nemohl vejít z něj začali padat. Pomohli jenom kšandy.

Měsíce ubývali a váha šla dolu pomaleji. V červnu to byli čtyři kg, v červenci dvě kg a pak cca jeden kg za měsíc. Den před Silvestrem se Jiřík rozhodl zkontrolovat splnění stanoveného cíle. Jako každý měsíc vlezl na váhu. Zobrazená hodnota se nezadržitelně zvětšovala až se zastavila, k Jiříkově překvapení a radosti, na neuvěřitelných osmdesáti třech kilogramech. Cíl byl splněn. Jiřík by se během roku 2017 rád dostal pod osmdesát kg a věří, že se mu to povede, protože má na to celý rok 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 3 =