Režim zakázání klepnutí – Huawei P10 lite (EMUI 8)

Minulý pátek (27.7.2018) Jiřík provedl na svém mobilním telefonu Huawei upgrade EMUI na verzi 8. Vše se zdálo být OK, ale když se Hujer chystal v sobotu vyběhnout, narazil na velmi zásadní problém, který si říká „Režim zakázání klepnutí“. Ten nedovolí odemknout telefon, pokud je jakýmkoliv způsobem zakryta horní část přední strany aparátu (v některých případech je problém i s tvrzeným sklem). Ve staré verzi EMUI tato funkce šla vypnout v Nastavení -> Chytrá asistence, ale v nové verzi to již nejde. A jelikož Jiřík při běhání používá sportovní pouzdro na ruku, je pro něj důležité, aby v něm mohl telefon ovládat.

Po velmi dlouhém googlení se Hujerovi nakonec povedlo nalézt řešení na XDA Developers Android Forums. K vypnutí nežádoucí funkce stačí nainstalovat aplikaci „Settings Database Editor“, v ní najít řádek „touch_disable_mode“ a hodnotu nastavit na 0. Tím je vše vyřešeno a Jiřík muže zase bez problému běhat se svým sportovním pouzdrem.

5 thoughts on “Režim zakázání klepnutí – Huawei P10 lite (EMUI 8)

 1. Sia

  Ahojte, ja som to dnes skúsila, fungovalo to a potom som chcela odinštalovať tu aplikáciu, aj som ju od inštaloval, ale ten režim zakáz klepnutia sa zasa spustil, tak som si znova nainštalovala tu aplikáciu, ale tu ikonu na vypnutie som tam už nenasla. Jednoducho tam nie je. Co mam teraz robiť? Viete mi niekto prosím poradiť? Ďakujem

  1. Hujer Autor příspěvku

   Ahoj,
   pokud nemůžeš najít klíč, jednoduše ho stačí přidat do „System Table“ přes „+ Add new setting“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

one × 1 =