Star Wars VII: Síla se probouzí (7.4.2016)

Včera se konečně Jiřík dostal k tomu, aby se kouknul na poslední film ze světa Star Wars. Ano, až včera!!! Jeho očekávání nebyla nikterak velká, protože moc dobře ví, jakou mají filmy, natočené v posledních několika letech, úroveň. A taky, když nic neočekáváte, potom Vás nemá co zklamat 🙂

Jelikož si přečetl na netu několik článků, zhruba věděl, do čeho jde. Nicméně, byl překvapený, když slyšel, jaký hlas má hlavní záporák Kylo Ren (v tý jeho kukle). Znělo to, jako by napsal do google translatoru nějaký nesmysl, a nechal si to přečíst. Jiřík byl celý film z toho podrážděný a opravdu se mu ulevilo, když Kylo masku sundal. Nastal i jeden okamžik, kdy Jiřík zůstal civět s otevřenými ústy na obraz. Je to setkání otce se synem. Víc se nebude prozrazovat. Co kdyby to náhodou ještě někdo neviděl.

Jiříka uchvátila jedna scéna, která se odhrává, když generál Hux má řeč před vojáky Prvního řádu. Ve chvíli, kdy Hujer poprvé uviděl tuto scénu, se mu vybavil Hitler, jak řeční před armádou skopčáků.

Od začátku filmu je to takový to domácí čekání na toho Luka Skywalkera.

Jiříkovi pocity z filmu jsou smíšené. Filmy mu přišel takový suchý. Není nadšený ani zklamaný. Uvidí, co přinesou další filmy.