O Jiříkovi

Jmenuje se Průša, Jirka Průša a je z Cetoraze. Narodil se v sobotu, 25.11.1989. Mezi jeho záliby patří počítače, rybaření, četba a nedávno se k tomu přidal ještě běh a pěstování chilli papriček. V roce 2003 začal operovat na Gymnázium Pacov. Od toho okamžiku jeho zájem o výpočetní techniku jenom rostl. V roce 2009 odmaturoval a dále se věnoval studiu Aplikované informatiky (AI) na FIM UHK. Po dvou letech ukončil svoje působení a přestěhoval se do Jihlavy na VSP Jihlava, opět obor AI. Bohužel, ani zde ho neprovázela síla a jeho kung-fu neporazilo tuto instituci. V srpnu roku 2014 začal pracoval jako IT administrátor v Pacovskách strojírnách, kde působil do února 2020. Tentýž rok v červnu nastoupil do společnostiMinerva Česká republikana pozici Programátor-analytik.

Nedávno se začal zajímat o pěstování chilli papriček a v tu chvíli se zrodil ďábelský nápad, že by mohl začít psát o tom, jak pěstuje chilli nebo jak to nazval: „Posvátná cesta za poznáním chilli“ :-).

Rybaření propadl, když byl ještě malej Hujer. V pátý třídě začal chodit na rybářský kroužek, kde se naučil všechno, co bylo potřeba k prvnímu chytání ryb. Od roku 2012 je členem OS BPD Cetoraz. Jedná se o malé sdružení, které se zabývá ochranou životního prostřebí. Na starosti má celkem tři rybníky, z nichž jsou dva na chov ryb a jeden se používá ke sportovnímu lovení.

Chvílemi programuje v Javě a svůj kód se pokouší neustále zdokonalovat a vylepšovat. Asi ve druhé třetině roku 2018 se začal zajímat o konfiguraci linuxového serveru. Už několikrát se zamýšlel nad tím, proč se mu zalíbil zrovna linux. Na to existuje jednoduchá odpověď. Je to nenáročné na HW, nic to nestojí a musí se u toho přemýšlet 🙂 Pro svoje experimentování si zvolil distribuci Debian 🙂

Jak je napsáno na začátku, rád čte knížky, převážně scifi a fantasy literaturu. Svojí sbírku knížek pravidelně rozšiřuje a je hrdým majitelem knižní série Zaklínač, Halo, Mass Effect, Star Trek Enterprise, Star Trek, Assassins Creed, Posel smrti, Nekromantovy kroniky, Warcraft, Warcraft – Válka prastarých atd.

E-mail: 008@centrum.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eight − 3 =